Hakkımızda

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Eğitimde İnovasyon Derneği öğretmenler tarafından kurulmuş kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.
Eğitimde İnovasyon Derneği olarak;

Derneğimiz hakkında detaylı bilgi almak ve gönüllümüz olmak isterseniz www.egitimdeinovasyon.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

signature
about
about

Twitter’da

#EGTKonus

#EGTKonus 2014 yılında bugüne sosyal medya üzerinden eğitim ile ilgili konuları tartışmak ve kişisel gelişim ağınızı genişletmek amacıyla oluşturulmuştur. Her #egtkonus’un farklı bir konusu ve moderatörü olmaktadır. Moderatör tartışılmasını istediği konu hakkında www.egtkonus.com sitesi üzerinden en fazla 3 soru paylaşıp, tartışmayı bu sorular çerçevesinde yönlendirmektedir. Moderatör isterse konu hakkında tartışma öncesinde makale, video yayınlamaktadır.

>Katılımcılar moderatörün sorduğu sorulara, paylaştığı görüşlere cevap vermek ve görüş bildirmek için chat kurallarına uyarlar. Örneğin moderatör 1. soruyu S1 ile başlayarak sorar ve katılımcılar bu soruya cevap vermek için C1 ile başlayıp iletinin sonuna #egtkonus yazarlar.

signature

Eğitim Konuşmaları

Okulunuza Geliyor

Egtkonus 2021-2022 Eğitim Öğretim yılından itibaren okullarına geliyor. 8 konuşmacı ile tüm gün sürmesi planlanan #egtkonus farklı şehirlerde öğretmenlerle buluşarak eğitim konuşmaya devam edecek.

Okullara geldiğimizde 3 farklı formatı birleştirmeyi planlıyoruz.

  1. TEDx formatı

4 konuşmacı öğleden önce, 4 konuşmacı öğleden sonra 18 dakika TEDx formatında konuşma yapacak.

  1. AMA (Ask Me Anything) formatı

4 konuşmacı konuşmalar sonrası aradan sonra twitter üzerinden veya konukların sorularına cevap verecekler.

TEDx ve AMA formatı öğleden sonra diğer 4 konuşmacı ile tekrar edeceğiz.

  1. TeachMEET

Günün son etkinliğinde katılımcılardan 2 veya 5 dakika konuşma isteyenler rastgele seçilerek sahneye çıkacaklar. Konuşmalar herhangi bir sunum olmadan kişisel tecrübe aktarımı şeklinde olacak.

Egtkonus’u okulunuzda ağırlamak ister misiniz?

https://forms.gle/QL49QNWAmehV2CZ59

signature
about
Top